csodmisija

Brezplačna interaktivna aplikacija-Gozdna učna pot Tromejnik

Na stičišču treh dežel – na interaktiven način po Gozdni učni poti Tromeja

Na Centru šolskih in obšolskih dejavnosti razvijamo v tem šolskem letu zelo zanimive in poučne vsebine v mobilni aplikaciji za učenje na prostem CŠOD Misija (v okviru projekta Skupaj za znanje, ki ga sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport). Aplikacijo lahko uporablja vsak, ki ga zanima spoznavanje narave na interaktiven način, čeprav so te vsebine prvenstveno nastale za osnovne šole in otroke v romskih naseljih. Aplikacija deluje namreč kot mobilni vodič za samostojno učenje na prostem. Uporabniki se s pomočjo aplikacije lahko podajo na številne učne poti ali misije po skritih kotičkih, ki jih je v različnih okoljih vredno raziskati. Vsaka misija vključuje izzive, ki celotno izkušnjo naredijo še bolj zanimivo in privlačno. Aplikacija se nenehno razvija, zato dodajamo vedno nove misije in izbiramo nove lokacije.

Pred kratkim je v tej aplikaciji zaživela tudi posebna misija Na stičišču treh dežel, ki v celoti poteka po Gozdni učni poti Tromeja. Sestavlja jo 12 točk in 22 izzivov. Večina točk se pokriva z mesti, kjer so postavljene informativne table, nekaj pa jih je naključno umeščenih po krožni učni poti. Vsaka točka vsebuje opis zanimivosti, kar uporabniku omogoča, da se z določeno tematiko bolje seznani.

Izzivi, ki jih uporabnik rešuje po poti, pokrivajo različna področja – od naravoslovja, orientacije, jezikov, do geografije in biologije. Tako spoznamo, kako se prehranjujejo določene živalske vrste, si zapletamo jezik s poimenovanjem drevesnih vrst v različnih jezikih, se sprašujemo, kje je sever, določamo tip prsti, štejemo »zvezde« in ugotavljamo, kam gre voda, ko ponikne v tla. Ti in številni drugi izzivi nas zabavajo na približno dva kilometra dolgi poti. Za opravljanje izziva ni potrebno posebno predznanje, saj lahko vsak s pomočjo opisov v aplikaciji, informativnih tabel ob poti in kančkom iznajdljivosti osvoji značko, ki označuje uspešno opravljeno misijo. Uporaba aplikacije je brezplačna in predstavlja zabavnejšo, modernejšo nadgradnjo klasični učni poti. Svetujemo vam, da aplikacijo naložite na vaš pametni telefon ali tablico, preden se odpravite na pot. Uporabniki Androida jo najdete v spletni trgovini Google Play, uporabniki IOS-a pa v spletni trgovini App store pod imenom CŠOD Misija. Ko je aplikacija naložena, med misijami izberete misijo Na stičišču treh dežel in jo naložite. V kolikor med reševanjem misije ne želite imeti vklopljenega prenosa podatkov, si prenesite brezpovezavne zemljevide. Opozoriti je potrebno, da lahko z reševanjem izziva pričnete šele, ko se nahajate na določeni točki, ki jo aplikacija zazna preko GPS-a.

Vljudno vabljeni, da aplikacijo preizkusite in doživite naravo na nekoliko drugačen način!

Petra Banfi

izvajalka obšolskih dejavnosti v projektu Skupaj za znanje 

Več informacij o aplikaciji najdete na spletni strani: http://misija.csod.si/si/.

Aplikacijo si lahko prenesete tudi tukaj:

applestore

googleplaystore

 

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Več informacij

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close