OBČINA NA STIČIŠČU TREH DRŽAV

Občina Kuzma leži na Goričkem, na skrajnem severovzhodnem gričevnatem delu Slovenije in meji na Republiko Avstrijo in Republiko Madžarsko ter spada med demografsko ogrožena območja. Do nedavnega je tu prevladovalo kmetijstvo. Danes je tega intenzivnega kmetijstva zelo malo, saj mali kmetje ne morejo preživeti. Veliko prebivalstva si služi vsakdanji kruh v Avstriji, ostali pa v domačih javnih ustanovah, v bližnjih privatnih podjetjih in v večjih središčih. Značilna za naš kraj je prevladujoča starejša struktura prebivalstva, ker mladi izobraženi kader nima možnosti zaposlitve in se zato podaja v večja središča. Na površini 22,9 km2 in v petih naseljih (Dolič, Gornji Slaveči, Kuzma, Matjaševci in Trdkova) prebiva 1767 prebivalcev.