brakein_robbery

Obvestilo PP Gornji Petrovci

V času praznikov, Dnevu reformacije in Dnevu spomina na mrtve se poveča odsotnost ljudi z domov. To dejstvo predstavlja storilcem premoženjskih kaznivih dejanj dodatno motivacijo za izvrševanje kaznivih dejanj tatvin in vlomov! Letos so v tem času tudi šolske počitnice! Svetujemo vam, da poskrbite za svoje premoženje in storilcem ne olajšate storitve kaznivih dejanj. Pogostejše so tudi tatvine iz parkiranih vozil ob pokopališčih. Predlagamo vam,  da ob odhodu iz vozila preverite ali ste vozilo zaklenili. Na vidnih mestih vozila ne puščajte vrednejših predmetov, kot so torbice, denarnice, telefoni itd. Zadrževanje sumljivih oseb in vozil  v bližini stanovanjskih hiš ter drugih objektov sporočite Policiji. Zapišite si registrske tablice in si skušajte zapomniti osebe.

Želimo vam, da praznike preživite varno!

Policisti Policijske postaje Gornji Petrovci