c211d0b1600822d8910b8e284ea24de8

POVABILO K SODELOVANJU NA FESTIVALU ČEBELARSKE PESMI- LUKOVICA 2017

Petje in čebelarjenje sta del slovenske kulture in zato smo se pri Čebelarski zvezi Slovenije v sodelovanju z Občino Lukovica odločili za organizacijo 2. Festivala čebelarke pesmi. Na ta način želimo pevske ansamble spodbuditi k izvajanju nedvomno številčnih in malo znanih pesmi s čebelarsko vsebino, skladatelje pa k pisanju novih.

Festival čebelarske pesmi bo potekal v petek, 01. decembra 2017 v popoldanskem času v Lukovici. Podroben program festivala bomo objavili po prejemu prijav pevskih ansamblov k sodelovanju.

K sodelovanju vabimo odrasle pevske ansamble-moške, ženske ali mešane, ki se boste na festivalu predstavili s tremi slovenskimi pesmimi po vašem izboru, ena od njih mora imeti čebelarsko vsebino. Izvedbo pesmi s čebelarsko vsebino bomo strokovno ocenili in  najboljšo tudi nagradili.

Rok za prijavo k sodelovanju je 15. oktober 2017, obrazec za prijavo je objavljen na spletni strani Čebelarske zveze Slovenije, na voljo pa je tudi na e- naslovu: matej.mandelj@czs.si

Čebelarska zveza Slovenije