vivozite01

Skupaj umirjamo promet 2018-prikazovalnik hitrosti pri OŠ Kuzma

sipronika_triglav_2018

Občina Kuzma je v sklopu projekta »Skupaj umirjamo promet 2018« na razpisu družbe Sipronika Ljubljana in Zavarovalnice Triglav, pridobila v uporabo pametni prikazovalnik hitrosti »Vi vozite« MHP 50 skupaj z dostopom do portala www.vi-vozite.si .
Prikazovalnik je nameščen na kandelaber javne razsvetljave ob občinski cesti, ki pelje mimo Osnovne šole in vrtca v Kuzmi.
Uporaba prikazovalnika je vidna tudi na spletnih straneh www.sipronika.si in www.triglav.eu.

Že vrsto let se na omenjenem prometnem območju, tj. po občinski cesti, ki pelje mimo osnovne šole in vrtca Kuzma, srečujemo s problematiko prekomerne vožnje oz. neupoštevanja omejitve hitrosti. Čeprav so na cesti nameščene cestne grbine in ob cesti postavljena in nameščena ustrezna prometna signalizacija, ki vse udeležence v prometu opozarja na dosledno spoštovanje omejitve hitrosti, jo kar večina udeležencev v cestnem prometu ne spoštuje. Te ovire niso zadostne, saj se neupoštevanje omejitev hitrosti, vztrajno nadaljuje.
S postavitvijo prikazovalnika hitrosti oz. z brezplačnim najemom, želimo predvsem opozoriti vse voznike k spoštovanju omejitev hitrosti v neposredni bližini osnovne šole in vrtca, in na ta način prispevati k večji prometni varnosti vseh udeležencev v prometu, predvsem osnovnošolskih in predšolskih otrok ter ostarelih oseb. S postavitvijo prikazovalnika hitrosti »Vi vozite« bomo voznike motornih vozil vzpodbujali k strpnejši vožnji, kar je osnovni namen in cilj projekta. Zagotovo se bo s postavitvijo prikazovalnika hitrosti, varnost vseh udeležencev v prometu, izboljšala oz. povečala, kar je bistvena pridobitev postavitve omenjene prometne signalizacije.
V avli osnovne šole Kuzma je nameščen LCD zaslon, kjer se lahko spremljajo ažurna poročila. Prav tako se bo Osnovni šoli Kuzma predlagalo uporabo prometnih podatkov iz portala vi-vozite kot didaktičnega pripomočka pri pouku fizike v višjih razredih osnovne šole. Prikaz hitrosti iz prikazovalnika je uvrščen na spletno stran občine zaradi rednega spremljanja prometnih podatkov.

prikazovalnik_os_Kuzma (1) prikazovalnik_os_Kuzma (2)

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Več informacij

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close